Видео содржина

Македонија

Регион

  • 19.11.2017 | 17:27
    Во Косово денеска се спроведува вториот круг од локалните избори за градоначалници. Од вкупно 38 општини се гласа во 19, кои во првиот круг од изборите кои се...

Свет

Шоубиз

Занимливости

  • 19.11.2017 | 20:02
    Италијанската дизајнерска модна куќа „Долче Габана“, во соработка со италијанскиот произведувач на тестенини „Пастифицио ди Мартино“, креираше серија сушени...

Култура

  • 18.11.2017 | 18:38
    По пауза од 25 години, македонската група „Меморија“ вечерва ќе одржи концерт во Скопје. Ќе настапат членови од различни постави. Се најавува врвна техника...

Технологија