27.06.2017 - 13:44
Обединување на земјите од Западен Балкан, поголема соработка меѓу владите и стопанствениците и заеднички настап на трети пазари, е во фокусот на...
27.06.2017 - 13:29
Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за два денари, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 1,5 денари, одлучи денеска...
27.06.2017 - 12:30
Премиерот Зоран Заев на средба со претставници на Синдикатот на фабриката за шински возила „Колска“ од Велес соопштил дека презема обврска уште...
23.06.2017 - 17:07
Тендерот што директорот на ЕЛЕМ, Христијан Мицковски, кадар на ВМРО-ДПМНЕ го распиша пред неколку дена ќе биде поништен поради сомневања за...
23.06.2017 - 13:48
Mинистерството за  транспорт и врски прави анализи за да излезе со детали  колкава е штетата и кој ќе понесе одговорност за пропустите при...
23.06.2017 - 09:23
Владата на Република Македонија донесе одлука за дополнителна финансиска поддршка на земјоделците прозводители на праски со слаб квалитет по 6 денари...
22.06.2017 - 16:10
Се скренираат трошоците, ресорните министри реферираат колку пари и за што се потрошени и што треба да се напарви. Финасии го подготвува ребалансот....
22.06.2017 - 14:15
Владата на денешната седница ќе ја усвои одлуката за дополнителна поддршка на овоштарите со шест денари за килограм праски предадени во...