13.08.2012 - 10:27
Под мотото „Аман“ група граѓани незадоволни од поскапувањата на цените на парното, струјата и горивата за утре најавија протести пред канцелариите на...
13.08.2012 - 09:07
Грчкиот весник Катимерини, повикувајќи се на американски извори, најавува дека европските земји, пред се Германија, планираат да ја избркаат Грција...
12.08.2012 - 12:16
Заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски денеска ги посети селата од атарот на општините Дебрца и Струга што...
12.08.2012 - 08:11
Речиси илјада Словенци следните две години ќе плаќаат посебен кризен данок на недвижнини, објави словенската даночна управа. Кризниот данок ќе...
11.08.2012 - 12:02
Од идната година набавката на земјоделска механизација ќе биде составен дел и од ИПАРД Програмата. За оваа намена се проектирани околу 14 милиони...
11.08.2012 - 11:06
Американските банки се подготвуваат за распад на еврозоната и се обидуваат да ги заштитат своите инвестиции во Европската унија, пишуваат британските...
10.08.2012 - 18:08
Русија во вториот квартл оствари економски раст од четири отсто на годишно ниво, се наведува во прелиминарната проценка на рускиот Завод за...
10.08.2012 - 12:31
Од 18 до 23 денари за килограм кардинал и 25 денари за килограм викторија, се цените кои во моментов ги добиваат лозарите од најголемиот лозарски...