29.08.2012 - 12:16
По неуспехот во преговорите за платите и условите за работа, Синдикатот на летачкиот персонал на Луфтханза соопшти дека неговите членови ќе стапат во...
29.08.2012 - 11:57
Хемискиот гигант Охис пред нов  тендер.  За десеттина дена на  охисовци ќе им се даде деветта шанса.  Според министерот за...
28.08.2012 - 14:50
Поскапеа и јајцата! Од денска на зелените пазари  на дел од тезгите јајцата се продаваат по нова повисока цена и до 10 денари за јајце....
28.08.2012 - 12:07
Во Франција е најавено намалување на цената на горивото до шест евроценти за литар.   Министерот за економија Пјер Московиси најави намалување...
28.08.2012 - 12:03
Во Црна Гора од денеска цените на сите видови горива ќе бидат на  рекордно ниво, па така литар евросупер 98 ќе чини 1,54 евра.  ...
27.08.2012 - 13:39
Народна банка останува доследна на политиката на стабилен курс на денарот кон еврото и одржувањето ниска инфлација на нивото на инфлацијата во евро...
27.08.2012 - 12:14
Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 2,5, а дизел горивата за 1,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ...
27.08.2012 - 11:15
Нема ниту една причина за промена на курсот на денарот, тој е и натаму најдобра валута за штедење и ќе остане стабилен се додека ВМРО-ДПМНЕ ја води...