19.04.2017 - 15:11
Меѓународниот монетарен фонд ја намали прогнозата за економски раст на земјава од 3,5 % на 3,2 %. Според проекциите на монетарците пред нас се...
18.04.2017 - 16:33
Ништо од предпразничните ветувања. Земјоделците и денеска на шалтерите и банкоматите ги чекаа, но не ги добија субвенциите. Пред празникот директорот...
18.04.2017 - 15:26
Иако се зголемува бројот на граѓани и фирми што се осигуруваат од земјотрес, сепак нивниот број и натаму е мал. Минатата година биле продадени околу...
18.04.2017 - 15:23
Макпетрол не сака без пари да ги чува државните нафтените резeрви. Втора година по ред како нафтената компанија се откажува од лиценцата за...
18.04.2017 - 12:21
Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 2,5 денари, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за два денара по литар, одлучи денеска...
17.04.2017 - 15:48
Исплата на субвенциите или граѓанска непослушност. Земјоделците му додадоа рок на министерот за финансии Кирил Миновски до петок да ги потпише...
16.04.2017 - 18:10
Над 1 милион и 600 илјади евра Јавното претпријатие за државни патишта планира да потроши за сметки за струја за следните две години. На тендер бара...
15.04.2017 - 11:55
До крајот на месецов треба да се знае колку тутунопроизводители ќе склучат договори со монополите за претстојната реколта.  Тутунарите ги...