24.07.2017 - 13:02
Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од полноќ поскапува за 0,50 денари по литар, а цените на  ЕУРОСУПЕР БС-98 и на дизел горивата остануваат исти, одлучи...
22.07.2017 - 14:24
Жестока дебата во Собранието за ребалансот на буџетот. Пратниците влегоа во лични обвинувања и дискфалификациии. Неколку часа расправата се сведе за...
22.07.2017 - 09:51
Во собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска треба да продолжи расправата по ребалансот на Буџетот за 2017 година предложен од Владата....
21.07.2017 - 16:51
МЖ транспорт потврдува дека има неплатени долгови од 40 милиони евра, а државната ЕЛЕМ пак соопшти дека нема скриени, ниту заостанати долгови кон...
21.07.2017 - 13:58
Продолжува исплатата на субвенциите, изјави министерот за земјоделство Љупчо Николовски. Тој додаде дека  последните испалти на субвенциите се...
21.07.2017 - 12:24
Продолжува седницата на комисијата за финансирање и за буџет, на која се води расправа за предлогот на владата за ребаланс на буџетот за 2017 година...
20.07.2017 - 16:28
Буџет е неразвоен и ќе ја врати економија назад, лош е и за домашните фирми и за странските инвеститори, за градежништвото – обвинуваат од...
20.07.2017 - 16:27
Министерствата, фондовите, јавните претпријатија  и општините должат вкупно 363 милиони евра – за неплатени сметки за струја, вода, за набавки,...