25.10.2017 - 19:07
Кандидатот на ДУИ за градоначалник на општина Чаир, Висар Ганиу, презентираше план на три нивоа за решавање на проблемот со невработеноста, што...
25.10.2017 - 19:06
Лидерите на Беса и Алијансата на Албанците, Биљал Касами и Зијадин Села кои настапуваат заеднички за вториот круг од локалните избори се сретнаа со...
25.10.2017 - 18:51
Продолжуваат средбите на партиите со граѓаните во пресрет на локалните избори кои се закажани за в недела. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата денеска на...
25.10.2017 - 09:42
Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, вчера  во општина Боговиње побара поддршка за  победа за кандидатот за...
25.10.2017 - 09:13
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и кандидатот за градоначалник на Кавадарци од коалицијата „За подобра Македонија“ Митко Јанчев вчера ги...
25.10.2017 - 09:08
Претседателот на СДСМ Зоран Заев синоќа од  митинг во Штип порача дека на општината и се потребни промени, кои ќе се направат со пенкало в рака...
24.10.2017 - 21:36
Во првиот круг видовме закани, притисоци и уцени а полицијата во целиот тој период не презеде ништо, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски...
24.10.2017 - 21:34
На Република Македонија и се случуваат избори во кои што се загрозени основните демократски процеси и во кои директно се врши влијание на изборната...