10.10.2017 - 13:50
На помалку од една недела до гласањето за локалните избори, невладината Цивил алармира дека избирачкиот список не е до крај ажуриран. Според нивните...
10.10.2017 - 13:19
Сите одделенија за управни работи на МВР ќе работат на 14 и 15 октомври, со што граѓаните и овие денови ќе можат да извадат лични карти. Сите барања...
10.10.2017 - 09:41
Движењето БЕСА на митингот во центарот за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово ги промовираше кандидатот за градоначалник Дритон Сулејмани и...
10.10.2017 - 09:38
Лидерот на ДУИ Али Ахмети, од митингот на плоштадот Скендербег во Скопје, порача дека од 15 октомври скопската општина Чаир ќе ја води нивниот...
10.10.2017 - 09:24
Продолжува изборната кампања во пресрет на локалните избори закажани за 15 октомври. Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ денеска ќе...
10.10.2017 - 00:15
Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе одржи средби со граѓани Конче, Босилево, Василево и Ново Село и митинзи во Радовиш и...
09.10.2017 - 23:54
Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ по средбите со граѓани во Илинден и Петровец, митинзи одржа во Арачиново и Гази Баба. Во...
09.10.2017 - 23:53
Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва со митинзи во Валандово и Гевгелија. Лидерот на партијата, Никола Груевски ја...