07.10.2017 - 18:17
  Митко Тилевски, кандидатот за градоначалник на Охрид на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ најави повеќе проекти за развој и промоција на...
07.10.2017 - 18:06
Срамно и лицемерно е што СДСМ и Дамјан Манчевски  ја  злоупотребуваат загубата на човечките животи во катастрофалните поплави кои се...
07.10.2017 - 18:03
Жртвите од поплавите на 6 август 2016 се директна последица на непревземените мерки за заштита од поплави, немање инвестиции во инфраструктура, како...
07.10.2017 - 17:47
Славчо Чадиев од ВМРО ДПМНЕ и актуелен градоначалник на Велес и на овие избори повторно ќе ги вкрсти копјата со Аце Коцевски од СДСМ, поранешен...
07.10.2017 - 17:41
Подршка на домашните фирми за нови инвестиции во висина од 30 до 50 одсто, најави лидерот на СДСМ Зоран Заев на средбата со струмичките...
07.10.2017 - 14:01
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и кандидатот за градоначалник на Штип, Благој Бочварски денеска во Штип имаа отворена дискусија со граѓаните. А во...
07.10.2017 - 12:06
Митинзи и средби со граѓани и денеска.  Партиите, коалициите и независните кандидати во трка по секој глас, пред граѓаните  продолжуваат со...
06.10.2017 - 22:52
  ДУИ попладнево имаше средба со граѓаните на скопски Сарај. Лидерот на партијата Али Ахмети ги повика граѓаните да гласаат за кандидатот за...