24.02.2017 - 18:48
Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе заседава и ќе ги разгледува најновите случувања околу актуелната состојба и понатамошните чекори кои ќе се...
24.02.2017 - 18:30
Во дворот на Соборниот храм започна мирниот марш под мотото „Марш за Македонија – Завет за Македонија“. Маршот продолжи накај Жена Парк, каде на...
24.02.2017 - 17:38
Али Ахмети пред конечна одлука. ДУИ  решава дали да остане во влада или ќе дадат поддршка на Заев, но како опозиционери. Состанокот започна во...
24.02.2017 - 16:31
Новинарите на „Дневник“, „Вест“ и на „Утрински весник“ еднонеделниот штрајк го одбележаа со свирежи, транспаренти и марширање до паркот на новинарите...
24.02.2017 - 16:13
Повикувањето на попис на населението во име на евангелиските вредности од страна на МПЦ е навлегување на црквата во политиката оценуваат дел од...
24.02.2017 - 16:10
Договорот за употребата на албанскиот јазик меѓу СДСМ и ДУИ кој сега ВМРО-ДПМНЕ го оценува како противуставен и како што наведуваат, „коцкање на СДСМ...
24.02.2017 - 16:08
Претседателот Ѓорѓе Иванов  изразил незадоволство од отсуството на јавна осуда на мешањето во внатрешните работи на Република Македонија од...
24.02.2017 - 15:54
По пријава на Горан Стаменковски трудова инспекција повторно влезе во Кривичниот суд. Како што потврдуваат од Судот, инспекторите го проверувале...