24.02.2017 - 16:10
Договорот за употребата на албанскиот јазик меѓу СДСМ и ДУИ кој сега ВМРО-ДПМНЕ го оценува како противуставен и како што наведуваат, „коцкање на СДСМ...
24.02.2017 - 16:08
Претседателот Ѓорѓе Иванов  изразил незадоволство од отсуството на јавна осуда на мешањето во внатрешните работи на Република Македонија од...
24.02.2017 - 15:54
По пријава на Горан Стаменковски трудова инспекција повторно влезе во Кривичниот суд. Како што потврдуваат од Судот, инспекторите го проверувале...
24.02.2017 - 15:35
Полицијата го најде двегодишното девојче кое вчера исчезна во кичевско. Детето е пронајдено живо и здраво, меѓу селата Извор и Кленоец. Девојчето...
24.02.2017 - 15:25
Во Домот на АРМ денеска беше воведена новата службена униформа за офицери и подофицери во Армијата на Република Македонија која се состои од 20...
24.02.2017 - 15:04
Четирите најголеми грански синдикати кои беа исфрлени од зградата на ССМ ги подигнаа своите канцелариски работи од магацин на фабриката ОХИС. Во...
24.02.2017 - 14:59
Седумнаесетгодишник и негов другар, ученици од втора година во СУГС „Димитар Влахов“, биле физички нападнати од лицето Г.М. од село Арачиново и од...
24.02.2017 - 14:56
Шеесет годишен возач на камион од Бугарија вчера утро е пронајден мртов во товарно моторно возило марка „волво“ со бугарски регистарски ознаки на...