19.08.2017 - 17:28
Тројца работници денеска за влакно избегнаа смрт кај Кадрифаково, откако камион - Сканија полн со песок се преврте врз возило и речиси целосно го...
19.08.2017 - 17:22
Oпасната дупка на улицата „Mицко Kозар“ во Велес, во која пред два месеци падна моторџија се уште зјаје отворена. Тука е опасно движењето, велат...
19.08.2017 - 17:18
На прилепскиот градоначалник Марјан Ристески, му е изречена условна казна затвор во траење од три месеци, но и парична казна од 600 евра оти не ја...
19.08.2017 - 17:08
Петмината управни судии кои останаа без имунитет не смеат да носат одлуки за евентуални приговори од локалните избори во октомври, порачуваат дел од...
19.08.2017 - 17:04
Страв за животот на своето чедо, неизвесност дали ќе ги собере парите. Во ваква агонија секојдневно живее Живка самохрана мајка од Богданци откако...
19.08.2017 - 17:00
Десет лица завршиле на Инфективната клиника со симптоми на труење од храна откако јаделе хамбургери со кечап и мајонез во скопската сендвичара во „...
19.08.2017 - 15:03
Од утринава нешто по 8:30 часот гори депонијата на влезот во Тетово кај железничката пруга што   минува близу до силосите на Жито полог....
19.08.2017 - 13:32
Светски познатиот спелеолошки нуркач Кшиштоф Старнавски од Полска го урна рекордот во длабочина и се спушти 240 метри во подводната пештера Врело на...