06.12.2012 - 12:05
Петмината академици конечно стасаа пред лустраторите. Според информации од комисијата за лустрација, денеска ќе се чешлаат и досиејата на поранешен...
06.12.2012 - 11:19
Седум лица се повредени во сообраќајна несреќа која утрово се случи на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје.   Според првичните информации,...
06.12.2012 - 11:18
Три ученички од седмо одделение во основното училиште Даме Крапчев во Скопје се затруле со таблети дијазепам, соопшти МВР. Девојчињата биле на...
06.12.2012 - 11:11
37 годишниот Љупчо Тасевски загина во пожар што се случи утрово во скопската населба Усје. Пожарот настанал утринава околу 8 часот и 45 минути во...
06.12.2012 - 10:08
Амбасадорите на земјите-членки на Европската унија синоќа на полноќ го прекинаа состанокот во рамки на Корепер 2 групата токму за време на расправата...
06.12.2012 - 09:59
Републиканецот Роберт Адерхолт денеска стана 19-от конгресмен, кој и се приклучи на Конгресната група пријатели на Македонија во американскиот...
06.12.2012 - 09:33
Само неколку дена пред самитот на ЕУ на кој ќе биде донесена одлука дали на Македонија ќе и се одреди датум за почеток на преговори за членство во...
06.12.2012 - 09:29
На патните правци Маврово-Дебар, Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража, Битола-Ресен преку планинскиот превој Ѓавато и на патот Дебар -...