23.01.2014 - 14:39
Вкупно 1.385 заболени од грип се регистрирани во Македонија од 13 до 19 јануари годинава, што е за 85,2 отсто повеќе од истиот период лани кога имало...
23.01.2014 - 14:04
Зоран Заев и овозможил на фирмата на својот братучед Трајче Заев да се стекне со приход од речиси 400.000 евра, преку јавни набавки со општина...
23.01.2014 - 13:57
Професионалните војници кои по конфликтот од 2001 останаа без работа денеска преку протест и јавно побараа од Владата да не ги заборави.  Велат...
23.01.2014 - 13:37
Пороен дожд утре, а снег и пониски температури за време на викендот, најавува Управата за хидрометеоролшки работи. Дождот што ќе почне да врне утре...
23.01.2014 - 13:26
Три женски лица во Гостиварско, во еден ден посегнале по своите животи откако испиле поголема количина на таблети. Жителка на селото Врапчиште...
23.01.2014 - 13:24
СВР Скопје со кривична пријава до Скопското јавно обвинителство ги предаде скопјаните Р.Р. (29), А.Л. (25) и М.Ж. (24), поради основано сомневање...
23.01.2014 - 13:07
Лидерот на грчката партија Панос Каменос упати пратеничко прашање до шефот на дипломатија Евангелос Венизелос, во кое констатираше дека Времената...
23.01.2014 - 13:01
Собранието со  69 гласа за, шест против и ниту еден воздржан на денешното продолжение на 82. седница ги донесе измените и...