09.12.2013 - 17:21
И по една недела по поставувањето на споменикот на цар Душан на Мостот на цивилизациите, не е познато кој го нарачал и дали истиот е дел од проектот...
09.12.2013 - 16:08
Премиерот Никола Груевски денеска во Брисел оствари работен ручек со амбасадорите на земјите членки на ЕУ (КОРЕПЕР 2). На средбата чиј домаќин...
09.12.2013 - 15:04
Времето утре во Македонија ќе биде облачно со услови за краткотрајни врнежи од дожд и снег, а на планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен...
09.12.2013 - 10:12
Претседателот на Владата на Македонија, Никола Груевски денеска во Брисел се сретна со првиот човек на Советот, Херман ван Ромпуј на кого му ги...
09.12.2013 - 09:30
Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески денеска во Охрид ќе се сретне со албанскиот министер за транспорт и инфраструктура Едмонд Хаџинасто...
08.12.2013 - 17:42
Атина ја откажа работна посета на македонскиот министер за одбрана Талат Џафери. Средбата требаше да се случи утре. Предвидено беше Талат Џафери...
08.12.2013 - 17:34
Два часа по полноќ страотен пожар го зафати таканареченото Тенеке Маало во Топанско Поле. За десетина минути пожарот се проширил на повеќе од 20 куќи...
08.12.2013 - 17:28
Споменикот на Цар Душан се искористува за дневно политички цели наместо сериозно да му се пристапи на проблемот реагираат од културно информативниот...