18.01.2017 - 08:47
Времето во Македонија ќе биде oблачно со врнежи од снег. Претпладне врнежите ќе бидат послаби и локални, а попладне почнувајќи од запад ќе се...
18.01.2017 - 08:44
Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на планинските премини Стража и Ѓавато, како и на патниот правец крак Маврово - Дебар, соопшти АМСМ...
17.01.2017 - 17:56
Градоначалникот на Пробиштип Тони Тоневски во изјава за „Фокус“ тврди дека нема вистина во сите обвинувањата  дека се обидел да силува вработена...
17.01.2017 - 17:27
Струмица табак оваа сезона не откупува тутун а 100 тината вработени во ова компанија веќе три месеци немаат земено плати и стравуваат за својот...
17.01.2017 - 17:18
Новите наноси од снег повторно ги затрупаа улиците, граѓаните се жалат дека им е отежнат патот. Сега тие бараат од надлежните повеќе да се ангажиаат...
17.01.2017 - 17:06
Патиштата не се исчистени од снегот поради застарената механизација и невложувањето во тековното и зимско одржување на патиштата, велат од СДСМ....
17.01.2017 - 17:04
Власта спровела само 3 од вкупно 19-те препораки за реформи во собранието, судството и јавното обвинителство. Ова го покажува четвртиот круг на...
17.01.2017 - 16:53
Изјавата на директорот на Архивот на Македонија и член на ВМРО ДПМНЕ, Филип Петровски кој повика на, цитирам, расчистување со медиумите на Сорос,...