22.03.2018 - 09:22
Во Собранието на Република Македонија денеска седници ќе одржат собраниската комисија за економски прашања и комисијата за политички систем и односи...
22.03.2018 - 09:20
Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и лидерот на ДУИ во октомври 2011 година искористувајќи ги своите овластувања како претседатели на...
22.03.2018 - 09:14
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи рочиштето за случајот на СЈО „Тарифа“, во кој се обвинети поранешниот генерален директор...
22.03.2018 - 09:07
Министерот за надворешни работи на Грција Никос Коѕијас денеска ќе допатува во дводневна посета на Македонија. Грчката делегација ќе пристигне на...
22.03.2018 - 09:03
Времето денеска во Македонија ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег, а во јужните делови од дожд и снег. На повеќе места врнежите ќе...
21.03.2018 - 19:20
Пожарот кој избувна околу 16 часот и 30 минути во станбена зграда на улицата „Илинденска“ во Тетово се уште не е изгаснат.  Избувнал во кровот...
21.03.2018 - 18:17
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и...
21.03.2018 - 17:51
Штетите што настанаа од невремето во Охрид не можеле да се спречат и доколку ЕЛЕМ овозможел максимален испуст на вода од Езерото преку Црн Дрим,...