23.11.2012 - 16:48
16 годишен скопјанец го извадил македонското знаме поставено на бандера во скопската населба Чаир и го влечел по земја. Според информации од...
23.11.2012 - 16:45
Искинато црковно знаме, камења со кои била удирана вратата. Ваква слика можеше да се забележи денеска на влезот на црквата св. Злата Мегленска во...
23.11.2012 - 16:19
Иднината на Македонија и на Албанија е во Европската унија, оценија денеска во Тирана премиерите на двете земји Никола Груевски и Сали Бериша....
23.11.2012 - 15:40
Додека нашиот репортер и снимател снимаа на пазарот, група им се приближила и им забранила да снимаат. Репортерката била оневозможена да му се...
23.11.2012 - 15:13
Претседателот Ѓорге Иванов денеска имаше проштална средба со шефот на Канцеларијата за врски на Република Грција во Република Македонија, амбасадорот...
23.11.2012 - 15:02
Влегува ли поглаварот на МПЦ-ОА, г.г. Стефан во нова бизнис операција со хотелот „Изгрев“, без за тоа да го информира Синодот и Архиепископскиот...
23.11.2012 - 14:00
Непознати сторители во раните утрински часови ги искршиле канделабрите и прозорците на црквата „Св.Злата Мегленска“ во Сарај, соопшти полицијата....
23.11.2012 - 13:03
Нема веќе тивок штрајк. Oд понеделник се затвораат амбулантите во клиниките и болниците а пациентите ќе се пренасочуваат кон клиниките кон урентниот...