23.11.2012 - 15:19
Иднината на Македонија и на Албанија е во Европската унија, оценија денеска во Тирана премиерите на двете земји Никола Груевски и Сали Бериша....
23.11.2012 - 14:40
Додека нашиот репортер и снимател снимаа на пазарот, група им се приближила и им забранила да снимаат. Репортерката била оневозможена да му се...
23.11.2012 - 14:13
Претседателот Ѓорге Иванов денеска имаше проштална средба со шефот на Канцеларијата за врски на Република Грција во Република Македонија, амбасадорот...
23.11.2012 - 14:02
Влегува ли поглаварот на МПЦ-ОА, г.г. Стефан во нова бизнис операција со хотелот „Изгрев“, без за тоа да го информира Синодот и Архиепископскиот...
23.11.2012 - 13:00
Непознати сторители во раните утрински часови ги искршиле канделабрите и прозорците на црквата „Св.Злата Мегленска“ во Сарај, соопшти полицијата....
23.11.2012 - 12:03
Нема веќе тивок штрајк. Oд понеделник се затвораат амбулантите во клиниките и болниците а пациентите ќе се пренасочуваат кон клиниките кон урентниот...
23.11.2012 - 10:20
Три лица се повредени во тепачка со ножеви за време на куќна слава во Куманово. Според полицијата, инцидентот се случил синоќа кога   двајца -...
23.11.2012 - 10:12
Во март следната година Јохан Тарчуловски ги исполнува условите на Хашкиот трибунал за да биде условно ослободен по осум години минати во затвор,...