09.12.2012 - 12:12
Ако имаме власт што не сака фер и демократски избори, ако на нивните партиски состаноци се зборува дека на денот на изборите ќе биде употребен и...
09.12.2012 - 12:09
На граничниот премин Богородица се запленети 1.5 килограм хероин, а двајца македонски државјани се уапсени.   Полицијата ја открила дрогата при...
09.12.2012 - 12:07
Полицијата се уште трага по напаѓачот кој вчера силуваше 28-годишна медицинска сестра на кејот на Вардар.   Додека одела на работа во близина на...
09.12.2012 - 12:03
Снег од утрово има речиси во цела Македонија, освен во главниот град. Времето во Македонија ќе биде облачно и студено. Метеоролозите најавуваат...
09.12.2012 - 11:59
Апаратите на сеизмолошката опсерваторија при природно-математичкиот факултет во Скопје околу полноќ регистрираа земјотрес чиј епицентар се наоѓа на...
09.12.2012 - 09:42
Забраната за движење на тешки товарни возила поради одрон е воведена на патниот правец Дебар - Струга. Забраната за патот Гостивар - Крак...
08.12.2012 - 17:17
Со повремени врнежи од дожд и снег на повисоките места ќе помине денешниот ден. Утре дождот постепено ќе преминува во снег, а зимата ќе ја...
08.12.2012 - 17:15
Опозицијата не е задоволна со исходот од средбата Груевски-Ахмети. Според опозициските партии, владините коалиционери не понудиле одговори за...