21.08.2012 - 14:43
Додека расте стапката на невработеност и сиромаштија, а се зголемуваат цените на нафтата и стујата Власта се расфла со народните пари за барокното...
21.08.2012 - 12:58
Или правата и повластувањата, од новиот закон за бранители подготвен од ВМРО ДПМНЕ,  да важат и за борците на ОНА или ДУИ ја напушта Владата –...
21.08.2012 - 12:31
Македонија очекува натамошна засилена поддршка од САД за евро-атланските интегративни процеси, искакнал македонскиот министер за надворешни работи...
21.08.2012 - 12:05
Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, кој престојува во работна посета на Република Хрватска, денеска се средна со неговиот домаќин...
21.08.2012 - 11:06
Граѓанското движење Разбуди се изразува сериозна загриженост за иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ да достави предлог закон до Собранието со кој ќе се...
21.08.2012 - 10:47
Поранешниот презентер и новинар во Македонската радио телевизија, Дејан Давидовски бил избоден со нож во неговиот стан во скопската населба Капиштец...
21.08.2012 - 10:09
Премиерот Никола Груевски денеска ќе се сретне со заменик помошникот државeн секретар на САД, надлежен за Европски и Евроазиски прашања Филип Рикер,...
21.08.2012 - 09:47
Бугарските власти им дозволија на 30 деца од Украина да си заминат дома, откако украинското МНР брзо реагирало кај колегите во Софија и тие ги...