17.12.2017 - 17:08
Дали Зијадин Села ќе остане во Владата, кој ќе биде нов министер за здравство – партиите се уште тактизираат со конечните одлуки. Од партијата на...
17.12.2017 - 16:11
Специјалното јавно обвинителство се откажало од барањето за замрзнување на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Минатата недела со поднесок до Врховниот суд СЈО...
17.12.2017 - 16:09
Екстремистичката организација Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот врз црквата во пакистанскиот град Кета, во кој загинаа осум лица, а...
17.12.2017 - 15:32
Жител на охридското село Косел вчера во СВР Охрид пријавила дека била касната од куче. Инцидентот се случил вчера изутрина, околу 06.45 часот, додека...
17.12.2017 - 13:41
Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија Петер Сијарто утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија на покана на...
17.12.2017 - 13:03
Триесет и петгодишен струмичанец е приведен под сомнение дека за неполн месец извршил два обида за силување врз четири девојки. Струмичкото јавно...
17.12.2017 - 12:34
ВМРО-ДПМНЕ и за денеска најави протест за во 18 часот пред Министерството за правда. Партијата останува на своите барања, „безусловно запирање на...
17.12.2017 - 12:27
Синоќа во 22.20 часот на ул. „Филип Втори Македонски“ патничко возило „Фолксваген Бора“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Љ.З. (36) од...