23.05.2017 - 13:52
Д.М. (28) од Виница, И.П. (39), З.З.(47) и Н.П. (37), сите од Скопје, вчера биле повикани на разговор во полиција за настаните во Собранието од 27...
23.05.2017 - 13:38
Судијката Лидија Петровска ги прифати доказите на СЈО за случајот „Тврдина 2“, по што продолжи главната расправа за случајот. Одбраната на...
23.05.2017 - 13:31
Претседателот на СДСМ Зоран Заев ќе бидел дел од утрешната неформална вечера на премиерите на шесте балкански држави што во Брисел ја организира...
23.05.2017 - 12:18
Заврши тричасовното судење во скопскиот Кривичен суд за деветмината обвинети поврзани со инцидентите на 27-ми април во Собранието на Република...
23.05.2017 - 11:56
Кочо Анѓушев, Александар Зарков и Неби Хоџа се кандидатите што ги предлагаат стопанските комори за вицепремиери за економски прашања во новата Влада...
23.05.2017 - 11:46
Лидерот на БЕСА, Билал Касами, синоќа по средбата со мандатарот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, изјави дека продолжуваат разговорите околу нивното...
23.05.2017 - 11:17
Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да почне судското рочиште за деветмината обвинети за насилствата во македонското Собрание што се случија на...
23.05.2017 - 10:15
Педагошкиот факултет „Св. Климент Охридски“ денеска ќе одржи свечено одбележување по повод 24-ти мај, денот на сесловенските просветители и патрониот...