22.05.2017 - 22:39
Главните врати на собранието се отворени од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, тоа го потврдија и снимките од безбедносните камери, што ги објави телевизија...
22.05.2017 - 22:17
Интензивни преговори за формирање на новата Влада се водеа во текот на целиот ден. Преговорите влегуваат во завршница. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев,...
22.05.2017 - 19:55
Продолжуваат средбите меѓу партиските лидери од парламентарното мнозинство за состав на нова влада. Заев денеска на средби во Тетово, со Зијадин Села...
22.05.2017 - 19:36
Веста дека е осомничен за два нови случаи на специјалното обвинителство, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ја дочека на автопатот за кој СЈО го...
22.05.2017 - 19:22
„Целокупниот имот на ВМРО-ДПМНЕ е законски стекнат. Имотот на партијата се користи за ивршување на партиските финкции. Партијата има право да користи...
22.05.2017 - 17:19
Веста за прес конференцијата на СЈОо груевски го затекна на автопатот штип миладиновци – токму тој што е предмет на истрагата. Безочни лаги и...
22.05.2017 - 16:44
Во случајот Сопот сведокот бил малтретиран за да му се изнуди признание - тврди обвинителката Фатиме Фетаи.   Иако советот на јавни обвинители...
22.05.2017 - 16:42
  Да се продолжи мандатот на специјалното јавно обвинителство – побара Катица Јанева. Досега истражителите на Јанева преслушале 45 отсто од...