16.12.2017 - 18:04
Венко Филипче најверојатно ќе биде предлогот на премиерот Зоран Заев до Собранието за нов министер за здравство, брифира висок владин функционер за...
16.12.2017 - 17:53
Судскиот процес со кој во Македонија треба да се вратат 800 милиони швајцарски франци е во тек и го води Специјалното јавно обвинителство, а парите...
16.12.2017 - 17:45
Сериозни здравствени последици особено по респираторните органи предизвикува загадувањето- порачувата стручњаците од Жан Митрев Клиник кои денеска...
16.12.2017 - 17:38
Ги скара ли загадениот воздух Руската и Американската амбасада во Македонија? Амбасадорот на САД, Џес Бејли вели дека не станува збор за никаква...
16.12.2017 - 17:31
Ако не го убиеме смогот, тој ќе не убие нас – Со оваа парола  стотина скопјани, а меѓу нив и најмалите – денеска преку мирен простест бараа чист...
16.12.2017 - 17:24
Сообраќајна несреќа се случи попладнево кај киното во скопската населба Маџари. Во сообраќајката учествувале две возила и според првичните информации...
16.12.2017 - 14:50
Десетгодишно дете вчера попладне било искасано од две кучиња на ул. „Волгоградска“ во Скопје. Во Полициската станица Карпош синоќа во 20:30 часот Т.С...
16.12.2017 - 14:42
Поднесена  кривична пријава против поранешната директорка на заводот и музеј Охрид, Тања Паскали Бунташеска , поради големата финансиска штета...