18.04.2017 - 10:09
По едногодишна борба со ракот, Тоби Смит, клавијатурист и еден од основачите на популарни „Вчера ја чув веста, за која се надевав дека никогаш нема...
14.04.2017 - 12:43
На 70-то издание на еден од најпознатите и најголеми филмски фестивал во светот - Канскиот, во официјална конкуренција за наградата Златна палма ќе...
14.04.2017 - 10:06
Рускиот телевизиски Канал 1 соопшти дека нема да врши пренос на фестивалот за Песна на Евровизија, што идниот несец се одржува во Киев, затоа што...
10.04.2017 - 11:30
Пиесата за детето волшебник „Хари Потер и проколнатото дете" сношти собра рекорден број награди „Лоренс Оливие", меѓу кои и за најдобра нова пиеса....
06.04.2017 - 10:28
Американската актерка Амбер Хард изгледа решила годинава да ја мине по судови. По напорниот развод со Џони Деп, сега таа бара правда и во битка со...
05.04.2017 - 12:50
Долгоочекуваните продолженија на филмот на Џејмс Камерон од 2009 година, официјално ќе биде во продукција оваа година, филмот Аватар ќе се снима...
03.04.2017 - 09:51
Познатата актерка Мишел Фајфер по четири години во „егзил“, се врати на сетовите во Холивуд и во моментов работи на два филма. Фајфер четири години...
31.03.2017 - 15:12
Музичката ѕвезда Џон Леџенд ги изненади фановите во Лондон, кога без никаква најава оддржа концерт на метро станицата „Сент Панкрас“. Леџенд, кој е...