28.05.2017 - 11:58
Познатиот рок музичар Грег Алман почина денеска на 69-годишна возраст во својот дом во градот Савана, во американската држава Џорџија, соопшти...
23.05.2017 - 16:34
Британскиот актер сер Роџер  Мур почина на 89 годишна возраст. Актерот ја загуби битката со ракот. Светот го запозна Мур  по својата улога...
17.05.2017 - 14:34
Пејачката Кејти Пери го примовираше спотот за песната „Bon appetit”, кој крена голема прашина, бидејќи дел од јавноста оцени дека со него таа...
14.05.2017 - 00:36
Со освоени поени 758 поени, Салвадор Собрал претставникот на Португалија е победник на годинешното 62 издание на Евровизија. Ова е прва победа за...
13.05.2017 - 15:58
Вечерва во киев ќе се одржи финалната вечер за избор за Песна на Евровизија. Претставничката на Македонија, Јана Бурческа  на овогодинешниот...
11.05.2017 - 23:17
Јана Бурчевска не успеа да се пласира во финалето на Евровизија која годинава се одржува во Киев, Украина. Таа настапи како трета денеска на втората...
11.05.2017 - 22:59
Јана Бурчевска настапи како трета денеска на втората полуфинална вечер со песната „Dance alone“, имаше извонреден настап проследен со бурен аплауз....
11.05.2017 - 10:40
Актерот Мајкл Паркс, кој играше во култната серија „Твин Пикс“ и во филмот „Кил Бил“, почина на 77 години, јавија денеска американските медиуми....