03.01.2017 - 19:41
Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал очекуваат близнаци, соопштија италијанските медиуми. Актерот кој отсекогаш за себе велеше дека никогаш нема да се...
31.12.2016 - 18:35
Џорџ Мајкл е последниот во низата на славни уметници кои не напуштија оваа година. Тажно, но замина на Божик, а токму неговата песна „Last Chrstmas“...
29.12.2016 - 10:19
Џенифер Лопез (47) и Дрејк (30) официјално ја потврдија нивната љубовна врска со објавена заедничка фотографија на Инстаграм, на која изгледаат...
29.12.2016 - 09:33
Холивудската филмска легенда Деби Рејнолдс (84) почина синоќа во Лос Анџелес, само еден ден по ненадејната смрт на нејзината ќерка, актерката Кери...
28.12.2016 - 10:39
Оливер Принц фон Анхалт, посвоениот син на актерката За За Габор од нејзиниот деветти сопруг Фредерик Принц фон Анхалт, загина во сообраќајка само...
27.12.2016 - 10:33
Фади Фаваз, фризерот на Џорџ Мајкл, кој воедно беше и негов љубовен партнер, вчера на социјалните мрежи објави дека тој прв го пронашол безживотното...
26.12.2016 - 11:36
Британската поп ѕвезда Џорџ Мајкл почина од срцева слабост, изјави денеска неговиот менаџер Мајкл Липман. Пред таа изјава, лондонската полиција ја...
26.12.2016 - 10:22
Песната "Last Christmas" која ги обележува божикните празници низ целиот свет, доби посебно значење бидејќи нејзиниот коавтор и музичката легенда,...