20.09.2012 - 10:37
Вдовицата на Џон Ленон Јоко Оно ќе ги награди во петок со својата стипендија за мир „Ленон Оно“ трите панкерки од руската група „Пуси рајот“, кои беа...
20.09.2012 - 09:36
Шакира е бремена, наведено е на сајтот на поп ѕвездата. Триесет и петгодишната колумбиска супер ѕвезда и нејзиното 25-годишно момче, Жерар Пике...
19.09.2012 - 11:40
Хајди Клум е како старо вино - што е постара, толку подобро изгледа. Сигурно на нејзиниот поранешен сопруг Сил не му е сеедно деновиве откако беа...
19.09.2012 - 10:54
Откако се дозна за неговата афера со домашната помошничка, американскиот глумец Арнолд Шварценегер веројатно немал грижа на совест.   - Сметам...
19.09.2012 - 09:41
Ѕвездата на британската поп музика Роби Вилијамс по првпат стана татко.   Поранешниот пејач на групата „Тејк дет“ и неговата сопруга, актерката...
19.09.2012 - 09:01
Единаесет милијардери се приклучија кон списокот на оние, кои по повикот на основачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс и финансиерот Ворен Бафет, се...
18.09.2012 - 13:10
Пејачката Ени Ленокс се омажи по трет пат. Иако по двата болни разводи Ени изјави дека повеќе нема да се мажи, оваа британска ѕвезда стапи во брак со...
18.09.2012 - 11:42
Пред помалку од еден месец Кристен Стујарт крена голема медиумска прашина откако беше откриено дека го изневерила дечкото Роберт Патисон со оженетиот...