17.10.2012 - 10:28
Американската актерка Деми Мур се чувствува целосно уништена откако ги видела разголените фотографии на Мила Кунис, новата девојка Ештон Качер,...
16.10.2012 - 10:08
Расел Кроуу и Даниел Спенсер одлучија да се разведат после девет години брак.   Дали Кроу сега е слободен? Според пишувањето на Австралијас...
16.10.2012 - 08:22
Бременоста не ја смири енергичната Шакира. Со своите танцови движења успеа да ја воодушеви публиката во Баку на завршната свеченост на женскиот ФИФА...
15.10.2012 - 13:28
Актерот Том Круз би можел да се одрече од саентологијата, а причина за оваа одлука се крие во неговата желба повторно да биде со поранешната сопруга...
15.10.2012 - 09:02
Фронтменот на легендариот пулски панк бенд КУД „Идиоти“, Бранко Чрнац Тустa почина синоќа, после долга и тешка болест, јави Радио Слободна Европа....
14.10.2012 - 11:13
Поранешната сопруга на актерот Том Круз - Кејти Холмс повеќе не сака да самува и почнала да бара момче кое ќе може да биде и нов сопруг. Во таа...
12.10.2012 - 11:23
Ќерката на покојната пејачка Витни Хјустон, Боби Кристина Браун го шокираше своето семејство откако им соопштила дека ќе се венча со својот полубрат...
12.10.2012 - 08:25
Холивудскиот глумец Том Хенкс следната пролет ќе дебитира на Бродвеј во претставата „Среќно момче“ на Нора Ефрон.   Хенкс во претставата, која...