23.08.2012 - 09:41
Шер ќе се венча со Тим Медвец, поранешен припадник на мотоциклистичкиот клуб „Хелс Ејнџлс“ (Hell's Angels).   Венчавката ќе се оддржи во Лос...
22.08.2012 - 17:30
Најголемата жива рок баба, Тина Тарнер се одмара во Дубровник. Забележана од хрватските колеги, новинари, 72-годишната пејачка, видно расположена...
22.08.2012 - 15:51
Американската ѕвезда Мадона за време на својата француска турнеја се одлучи за смирување на полемиката која ја отвори со Националниот Фронт (крајно...
22.08.2012 - 09:39
Според пишувањето на британскиот магазин Грациа, американската актерка Анџелина Џоли на своето венчавање со Бред Пит ги поканила и своите поранешни...
22.08.2012 - 09:26
Принцот Хари уште еднаш им ја тргна насмевката од лицето на членовите на британското кралско семејство, откако во јавноста излегоа негови голи...
21.08.2012 - 12:53
Пеачката Џеси Џеј по мислењето на многумина направила вистинско чудо кога со своето пеење разбудила од кома шест годишно девојче.    ...
21.08.2012 - 10:35
Светот на филмот денеска му оддава почит на британскиот режисер и продуцент Тони Скот, познат по филмот “Топ ган“, а кој во неделата почина откога се...
21.08.2012 - 10:01
Бата Живојиновиќ ја излекувал гангрената на ногата со помош на отров од плава шкорпија. Според српскиот весник Курир, лекарите на Куба кон крајот на...