15.10.2017 - 16:49
Во рамките на големата светска турнеја „57th & 9th“, по повод истоимениот албум, на 15 октомври, вечерва во 20 часот, во арената „Борис...
14.10.2017 - 05:44
Славниот рапер Еминем добро е познат по неговата нетрпеливост кон американскиот претседател Доналд Трамп. На доделувањето на хип-хоп награди, кое се...
04.10.2017 - 09:47
Кејт Винслет ќе се упати кон планетата Пандора... Тоа значи дека таа повторно ќе работи со колегата од филмот „Титаник“, режисерот Џејмс Камерон, но...
03.10.2017 - 09:14
Легендарниот рок музичар Том Пети почина на 66-годишна возраст во Калифорнија, објавија светските агенции. Тој почина синоќа в болница во Лос Анџелес...
02.10.2017 - 09:53
Поранешната американска рагби ѕвезда О Џеј Симпсон викендов е пуштен на слобода по девет години минати в затвор. Тој во 2007 година беше осуден за...
29.09.2017 - 11:49
Американската глумица Џулија Луис-Драјфус вчера и соопшти на јавноста дека боледува од рак на дојките. „Една од осум жени добиваат рак. Денес јас сум...
28.09.2017 - 17:35
Легендарниот основач на „Плејбој“ Хју Хефнер, кој почина на 91 оставил аманет да биде погребан покрај неговата прва ѕвезда на магазинот Плејбој,...
28.09.2017 - 09:10
Хју Хефнер, легендарниот издавач на списанието „Плејбој“, почина вчера во неговиот дом во Лос Анџелес на 91 годишна возраст. Хефнер го основа „...