06.02.2018 - 10:16
Кралските свадбени подготовки и трачеви околу Меган Маркл и принцот Хари се главна тема во светските медиуми месеци наназад, а британските медиуми...
05.02.2018 - 19:12
„Spice Girls” повторно ќе се обедини и ќе настапува заедно. Мел Би, Мел Си, Гери Хорнер, Ема Бантон и Викторија Бекам повторно се собраа заедно во...
03.02.2018 - 12:57
Пејачот од легендарната група „Темптејшнс“, Денис Едвардс почина еден ден пред својот 75.роденден, пренесуваат американските медиуми. Неговото...
01.02.2018 - 11:32
Поранешната прва дама на САД Мишел Обама конечно по една година, откри што се наоѓало во сината мистериозна кутија од „Тифани", што Меланија Трамп и...
25.01.2018 - 09:32
Американскиот рапер Фифти-Сент веројатно го прославува своето мало биткоин богатство од седум милиони долари. Пред неколку години тој ризикуваше,...
24.01.2018 - 01:04
 „Обликот на водата“ доби дури 13, што е само една помалку од рекордот на филмовите „Титаник“, „Сè за Ева“ и „Ла ла ленд“ кои имаа по 14...
23.01.2018 - 10:55
Четириесет години по најпознатиот „Дизни" лик, Мики Маус, и неговата партнерка Мини вчера доби своја ѕвезда на Патеката на славните во Холивуд....
17.01.2018 - 15:10
Холивудскиот продуцент Харви Вајнстин, кој е обвинет за сексуално вознемирување од десетици жени, доби две шлаканици во ресторан, а потоа на...