16.03.2017 - 13:15
Еден од најпознатите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо, ќе го прошири своето семејство за уште два члена, односно машки близначиња, што ќе...
15.03.2017 - 11:29
Американскиот глумец Бен Афлек (44) заврши во институција за лекување од алкохолизам, а на социјалните мрежи објави дека главна причина за тоа е тоа...
13.03.2017 - 10:47
Претставник на Русија на годинешната Евровизија во Украина, е Јулија Самоилива. Таа е лице со попреченост, кое се движи во количка, но и со одличен...
07.03.2017 - 20:46
Нетфликс плати 120 милиони долари за правата за новиот филм на Мартин Скорсезе, „Ирец", со што го надмина Парамаунт и понудата од 100 милиони долари...
07.03.2017 - 16:42
Пејачот Џорџ Мајкл починал од хронична болест на срцевиот мускул, соопштија денес истражителите.   „Потврдена е природна смрт, лицето боледувало...
07.03.2017 - 12:40
За потребите на серијата „Големи мали лаги“, глумицата Никол Кидман се појавува топлес, но и покажа како се самозадоволува.  Иако е на прагот на...
06.03.2017 - 16:06
Кон крајот на минтата недела Хрватска ја промовираше песната што ќе ја претставува земјата на овогодшниот Избор за песна на Евровизија, што ќе се...
05.03.2017 - 14:03
За својата вила со девет спални соби, 12 бањи и огромен базен славната актерка и танчерка Џенифер Лопез во 2015 година бараше 17 милиони долари, а...