28.10.2016 - 12:40
Мајло Гибсон е вистинска помлада верзија на познатиот татко. Него ќе го видиме во новиот филм Hacksaw Ridge кој го  режираше неговиот татко,...
24.10.2016 - 20:12
Пит Бурнс, славниот пејач познат по необичните трансформации и пејачот на групата Dead od alive, почина доцна синоќа од срцев удар на 57 годишна...
12.10.2016 - 01:48
Британскиот музичар Род Стјуарт доби витешка титула од британскиот престолонаследник принцот Вилијам на церемонијата во Бакингемската палата....
27.09.2016 - 20:58
Наоми Вотс и Лиев Шрајбер се разделија по 11 години вонбрачна врска. Актерите разделбата ја објавија со заедничко соопштение во кое велат дела  ...
23.09.2016 - 23:34
Тадеус Вилк Фароу, кој како дете беше посвоен од тогашната холивудска двојка Миа Фароу и Вуди Ален, загина во сообраќајна несреќа на 27-годишна...
23.09.2016 - 08:59
Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро во официјално...
21.09.2016 - 19:39
Музејот на восочни фигури „Мадам Тисо“ во Лондон, вчера ги раздели восочните фигурни на Бред Пит и Анџелина Џоли откако во светот одекна веста дека...
09.09.2016 - 18:11
Главниот град на Украина, Киев ќе биде домаќин на натпреварот за најдобра песна на Евровизија 2017 година, одлучи Европската радиодифузна унија (ЕБУ...