24.01.2017 - 19:00
Мјузиклот „Ла Ла Ленд“ доби 14 номинации за наградата Оскар и го изедначи рекордот на „Титаник“ од 1997 и „Се за Ева“ од 1950 година.   На 89....
23.01.2017 - 18:38
На 75 годишна возраст, почина актерот Горден Кеј, актерот кого генерации го паметат по незаборавната улога на Рене Артоа, сопственикот на кафебарот „...
18.01.2017 - 10:53
Американската глумица Кетрин Хајгл (38) родила момче на 20 декември минатата година, но радосната новост ја сподели со јавноста дури сега. Ѕвездата...
17.01.2017 - 21:21
Најголемиот музички бренд и бенд на балканот на сите времиња, „Бјело дугме“ после навистина долго време ќе одржи свој концерт во Скопје, во...
16.01.2017 - 11:56
Инстаграм налогот на Моника Белучи е меѓу најпосетуваните профили на јавните личности на социјалните мрежи, за што придонесува и таа самата со...
13.01.2017 - 20:45
Денес во 75-тата година почина легендарниот пејач Мики Јевремовиќ.   Човекот кој го одбележа златното време на југословенската музика,...
10.01.2017 - 15:51
Холивудската двојка Анџелина Џоли и Бред Пит се договорија процесот на развод на бракот го водат во приватен аранжман. Тие, како што наведуваат во...
09.01.2017 - 14:31
Романтичниот мјузикл „Ла ла Ленд“ триумфираше на 74. доделување на Златен глобус што се одржа ноќеска во Лос Анџелес каде ги доби наградите во сите...