29.08.2016 - 22:10
Легендарниот актер Џин Вајлдер почина денеска на 83 годишна возраст од компликации од Алцхајмеровата болест. Во својата долгогодишна кариера Вајлдер...
14.08.2016 - 10:49
Британскиот актер Кени Бејкер, кој во шест филмови „Војна на ѕвездите“ ја играше улогата на роботот „Р2-Д2“, почина во 82 година од животот по долго...
10.08.2016 - 17:53
Каролина Гочева донираше 60.000 денари за настраданите семејства од поплавените подрачја, информираат од Аволон Продукција.   -Нема зборови со...
14.07.2016 - 18:14
Серијата „Игра на тронови“ доби 23 номинации за наградата Еми, која се доделува во Лос Анџелес.   Оваа серија доминира над конкуренцијата со...
19.06.2016 - 19:14
Актерот Антон Јелцин кој го толкуваше ликот на Чеkов во двата филма „Ѕведени патеки“, загина утрово во сообраќајна несреќа. Тој требало да се појави...
19.06.2016 - 15:21
Актерот Леонардо ди Каприо ќе сведочи на суд во случај поврзан со филмот „Волкот од Волстрит“ снимен во 2013 година.   Имено, поранешниот...
17.06.2016 - 12:39
Рок звездата Мит Лоф вчера колабирал на сцената во Едмонтон, Канада за време на неговиот концерт. 68-годишниот пејач претходно се пожалил на болки,...
04.06.2016 - 09:06
Музичката ѕвезда Принц починал од предозирање со лекови против болка, објавено е во извештајот од обдукцијата. Во соопштението се вели дека не...