03.04.2017 - 09:51
Познатата актерка Мишел Фајфер по четири години во „егзил“, се врати на сетовите во Холивуд и во моментов работи на два филма. Фајфер четири години...
31.03.2017 - 15:12
Музичката ѕвезда Џон Леџенд ги изненади фановите во Лондон, кога без никаква најава оддржа концерт на метро станицата „Сент Панкрас“. Леџенд, кој е...
29.03.2017 - 15:14
Актерката Анџелина Џоли во едно интервју се осврна на тоа каде сега, по разводот од Бред Пит, се гледа себе си и своите шест деца по десет години. „...
28.03.2017 - 11:10
Британската пејачка Адел за време на концерт на Нов Зеланд им порача на своите фанови дека не знае дали во иднина повторно ќе оди на турнеи. Адел на...
26.03.2017 - 14:24
По шест години пауза, групата „Горилаз“ најави нов албум и објави четири нови песни. „Humanz” е името на новиот студиски албум на оваа супергрупа,...
24.03.2017 - 10:40
Рускиот „Канал 1“ ја одби понудата од организаторите на Изборот за песна на Евровизија - руската пејачка Јулија Самојлова да учествува на натпреварот...
22.03.2017 - 18:33
Руската претставничка на овогодинешното издание на „Евровизија“, Јулија Самојлова, добила забрана од украинските власти за пристап во Киев, градот...
22.03.2017 - 11:05
Холивудскиот актер Бред Пит по разводот со неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли реши да се посвети на себе и изнаоѓа начини за проболување на...