09.01.2017 - 11:13
Француската полиција утрово уапси 16 лица во Париз и во други градови на Франција, во рамки на истрагата за грабежот на американската старлета Ким...
07.01.2017 - 19:18
Актерот Вуди Харелсон најверојатно ќе има улога во следниот филм „Војна на ѕвездите“. Иако преговорите се уште се во рана фаза, Харелсон е првиот...
04.01.2017 - 09:39
Американската пејачка Џенет Џексон (50) вчера го роди своето прво дете.   Таа роди момче, на кое му го даде името Еиса, објави списанието „Пипл...
03.01.2017 - 19:41
Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал очекуваат близнаци, соопштија италијанските медиуми. Актерот кој отсекогаш за себе велеше дека никогаш нема да се...
31.12.2016 - 18:35
Џорџ Мајкл е последниот во низата на славни уметници кои не напуштија оваа година. Тажно, но замина на Божик, а токму неговата песна „Last Chrstmas“...
29.12.2016 - 10:19
Џенифер Лопез (47) и Дрејк (30) официјално ја потврдија нивната љубовна врска со објавена заедничка фотографија на Инстаграм, на која изгледаат...
29.12.2016 - 09:33
Холивудската филмска легенда Деби Рејнолдс (84) почина синоќа во Лос Анџелес, само еден ден по ненадејната смрт на нејзината ќерка, актерката Кери...
28.12.2016 - 10:39
Оливер Принц фон Анхалт, посвоениот син на актерката За За Габор од нејзиниот деветти сопруг Фредерик Принц фон Анхалт, загина во сообраќајка само...