27.12.2016 - 10:33
Фади Фаваз, фризерот на Џорџ Мајкл, кој воедно беше и негов љубовен партнер, вчера на социјалните мрежи објави дека тој прв го пронашол безживотното...
26.12.2016 - 11:36
Британската поп ѕвезда Џорџ Мајкл почина од срцева слабост, изјави денеска неговиот менаџер Мајкл Липман. Пред таа изјава, лондонската полиција ја...
26.12.2016 - 10:22
Песната "Last Christmas" која ги обележува божикните празници низ целиот свет, доби посебно значење бидејќи нејзиниот коавтор и музичката легенда,...
22.12.2016 - 09:32
Осум години по „Фантастичниот господин Фокс", Вес Андерсон се враќа кон животните со неговиот нов анимиран филм, посветен на кучињата, пишува „...
22.12.2016 - 00:47
Француската филмска актерка Мишел Морган е родена на 29 .2. 1920 година во предградие во западниот дел на Париз. На 15-годишна возраст, решена да...
19.12.2016 - 00:14
На 99 години, од срцев удар, вчера почина холивудската актерка со унгарско потекло За За Габор. Родена е 1917 години во Будимпешта, а во 1936...
15.12.2016 - 09:32
Познатиот актер од американските телевизиски серии и шоуа, Ален Тик, почина ненадејно од срцев удар на 69-годишна возраст. Тик колабирал играјќи...
14.12.2016 - 12:16
Турнејата на австралиската хеви-метал група Еј-Си/Ди-Си, која беше насловена „Rock or Bust", ќе добие и своја фотомонографија од 200 страници,...