18.11.2017 - 20:44
Доминацијата на Вардаровото семејство во елитниот ракомет продолжува. По вчерашната победа на ракометарките, денеска во мечот на колото, машката...
18.11.2017 - 17:52
Белгискиот тенисер Давид Гофин е првиот финалист на Мастерсот во Лондон откако во првото полуфинале попладнево го совлада Рожер Федерер со 2-1 во...
18.11.2017 - 16:16
Кризата на Металург продолжува и во Лигата на шампионите. Бешикташ им го нанесе третиот пораз по ред, вкупно петти по осум натпревари во елитното...
17.11.2017 - 12:15
Кошаркарите на Бостон веќе 14. натпревари не знаат за пораз. Последен во низата е шампионот Голден Стејт со 92:88. „Вориорс“ иако ја доби првата...
16.11.2017 - 19:27
Европската ракометна федерација (ЕХФ) ја избра средбата меѓу Вардар и Рајн-Некар Левен за меч на осмото коло на Лигата на шампионите. Фактот што...
15.11.2017 - 21:21
По поразот од Италија, кошаркарките на Македонија загубија и на гости од Шведска со 91-51 во второто квалификациско коло за пласман на ЕП Шведска...
15.11.2017 - 21:17
Кризата на Металург во СЕХА лигата и понатаму продолжува. На гостувањето кај Мешков брест во 7.коло го запишаа петтиот пораз, а четврт по ред, со...
15.11.2017 - 18:57
И по пет одиграни натпревари во Еврокупот на ФИБА, Карпош Соколи останува без победа. Нижни Новгород по втор пат го совлада нашиот претставник, овој...