24.02.2017 - 12:27
Денеска и утре во Скопје ќе се одржува Прв Национален и Меѓународен натпревар во уметничко лизгање во Македонија “Skopje on ICE 2017”.  ...
23.02.2017 - 15:09
Денеска ќе се играат реванш натпреварите од шестнаесетфиналната рунда од фудбалската Лига Европа, по што ќе бидат познати сите екипи со обезбеден...
23.02.2017 - 14:02
Јања Војводиќ е нов ракометар на Вардар, пренесува порталот 24 Ракомет. Српскиот 22-годишен ракометар веќе тренира со екипата на Вардар, но клубот...
23.02.2017 - 13:59
Со молскавична брзина светот низ светот се рашири видеото со Адријан Солано. Тоа е Венецуелец кој повеќе сака да биде, отколку што вистински е...
23.02.2017 - 13:57
По низата обновени договори, раководството на ЖРК Вардар побрза да ја продолжи соработката и со Александра Лакрабер.. Францускиот десен бек ќе остане...
23.02.2017 - 12:02
Фудбалската репрезентација на Андора по 12,5 години пауза конечно се радуваше на победа.   Во пријателски натпревар на двете најслабо рангирани...
22.02.2017 - 23:31
Екипата на Карпош Соколи вечерва незадоволна од судиските одлуки на судиите од Бугарија на дуелот со Теодо што се играше во СЦ „Борис Трајковски“ го...
22.02.2017 - 23:16
Будимпешта ја повлече својата кандидатура за домаќин на Летните олимписки игри во 2024 година, пренесоа светските агенции. Во натпреварот за домаќин...