18.09.2017 - 13:32
Како и секоја, така и оваа, традиционално, Европската куќа на ракометот (ЕХФ) во понеделник ги објавува најдобрите поединци по одиграното коло во...
17.09.2017 - 22:09
Вардар победи на првиот натпрeвар во Лигата на шампионите како актуелен европски првак. Беше тешко, макотрпно и неизвесно, своевидна симболика за тоа...
17.09.2017 - 19:12
Додека во Золдер славевме мало парче македонски успех, епицентар на автомобилизмот беше Сингапур и патеката „Јас Марина“, која понуди нови исксутва...
17.09.2017 - 19:08
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски - Иџе победи на втората трка возена денеска во Белгија во шампионатот ЕТЦЦ. Со овој триумф тој се искачи...
16.09.2017 - 00:31
Првпат по 2001 година шампионот на Европа во кошарка ќе дојде од поранешните ју-простори. Противник на Словенија во финалето на Евробаскетот ќе биде...
15.09.2017 - 12:07
Сопственикот Сергеј Самсоненко нема да си оди од Вардар како што најави. Првиот човек на клубот ја смени одлуката и објасни дека најавата за...
14.09.2017 - 23:16
Македонскиот првак Вардар со пораз од Зенит дебитираше во Лига Европа. Рускиот тим одигра на ниво на задачата и со 5-0 ги совлада црвено-црните....
14.09.2017 - 11:51
Викендов во Белгија, по пауза од неколку месеци, на патеката „Золдер“ од 15 до 17 септември, ќе се вози претпоследната трка во ФИА ЕТЦЦ за оваа...