11.11.2017 - 20:13
Женската кошаркарска репрезентација на Македонија со пораз од Италија 52-61 ги отвори квалификациите за пласман на Евробаскетот 2018-та. Италијанките...
11.11.2017 - 20:12
Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години ја победи и Белгија со 2-1 и го освои првото место во квалификациската групата за Европското...
11.11.2017 - 10:44
ЖРК Металург убедливо ја загуби првата средба од третото коло на Челинџ-купот. Шпанскиот претставник во ова натпреварување, Ринкон Фертилидад Малага...
10.11.2017 - 20:24
Кошаркарите на МЗТ Скопје и Куманово вечерва ќе го заокружат петтото коло во домашното првенство. Шампионот е во тешка криза сезонава со остварени...
10.11.2017 - 13:47
Кошаркарите на МЗТ Скопје и Куманово вечерва ќе го заокружат петтото коло во домашното првенство. Шампионот е во тешка криза сезонава со остварени...
10.11.2017 - 13:39
Актуелниот вицепрвак, Кливленд, се уште без конкретен одговор за излез од кризата. На гостувањето кај Хјустон загуби со 117-113. Леброн Џејмс и...
09.11.2017 - 19:41
Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија ги одработува подготовките за пријателскиот дуел со Норвешка. Аријан Адеми нема да биде на...
09.11.2017 - 19:40
Македонскиот борец Димитар Ѓоргиев го освои бронзениот медал на Светското првенство во кик-бокс што се одржува во Будимпешта, Унгарија. Ѓоргиев во...