20.05.2017 - 18:05
Актуелниот НБА шампион, Кливленд и на втората пресметка во Бостон го декласира домаќинот со убедливи 130-86 за водство од 2-0 во финалната серија на...
20.05.2017 - 17:28
ЖРК Вардар и оваа година својата доминација во домашниот ракомет ја крунисаше со уште еден нов трофеј. Со убедлива победа над Металург во салата...
20.05.2017 - 13:13
Битола која му се радуваше на пехарот во фудбалскиот куп, деновиве ќе биде мегдан за националниот куп во ракомет. Денеска се играат полуфиналните...
18.05.2017 - 21:11
Избрана е најдобрата петорка во НБА-лигата за тековната сезона 2016-17, а ниту една од петте ѕвезди не е играч на најуспешниот тим во регуларната...
18.05.2017 - 21:08
Македонската репрезетација за фудбалери до 16 години претрпе пораз од Азербејџан на втората контролна средба, одиграна денеска на тренинг-центарот „...
18.05.2017 - 18:30
Словенечкиот одбојкарски стратег, Драгутин Балтиќ, ќе биде нов предводник на одборјкарската репрезентација на Макeдонија.   „За селектор во...
18.05.2017 - 12:28
Одлуката за шампионот на Шпанија ќе падне дури во последното коло на Примера во недела навечер. Во очите на светската јавност ќе биде пресметката на...
18.05.2017 - 12:23
Актуелниот НБА шампион, Кливленд без проблеми поведе со 1-0 во финалната серија на Истокот. На првата пресметка во Бостон го совладаа домаќинот...