08.09.2017 - 18:28
ФК Вардар в четврток ќе дебитира во Лига Европа со пресметката против некогашниот шампион во Купот на УЕФА, Зенит, а на пет дена до натпреварот,...
08.09.2017 - 18:24
Во женското финале на УС-опен се пласираа тенисерки кои првпат во своите кариери играат за пехар на еден грен-слем, Слоун Стивенс и Медисон Кис....
07.09.2017 - 11:14
Швајцарскиот тенисер Рожер Федерер е елиминиран во четвртфиналето на УС Опен. Подобар од него беше Хуан Мартин дел Потро од Аргентина. Федерер го...
07.09.2017 - 09:42
Првиот светски рекет Рафаел Надал и аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро ќе играат во полуфиналето на Грен слемот УС Опен. Надал синоќа...
06.09.2017 - 10:21
Македонија ремизираше со 1-1 против Албанија на натпреварот во Струмица, осми во квалификацискиот циклус за Мундијалот идната година. Шансите и...
05.09.2017 - 21:38
Вардар славеше со убедливи 32-19, но така не изгледаше во првото полувреме. Шампионот почна со 6-1 и делуваше дека уште рано ќе се справи противникот...
05.09.2017 - 20:13
Македонските фудбалери до 21 година ја совладаа Ерменија со 3-0, најавувајќи дека и оваа генерација, како претходната, има амбиции да се вмеша во...
05.09.2017 - 09:33
На Отвореното тениско првенство на САД, ноќеска заврши осминафиналната фаза во двете конкуренции по што се формираа четвртфиналните двојки. Во машка...