13.05.2017 - 00:42
Дисциплинската комисија на УЕФА покрена постапка против учесниците во полуфиналето на Лигата на Европа, поради случувањата на реваншите одиграни...
12.05.2017 - 13:26
Tокму кога сите очекуваа кикс, Сан Антонио беше најсилен. Без повредениот Каваи Ленард го прегази Хјустон со 39 разлика за конечна победа со 4:2 во...
12.05.2017 - 13:24
Манчестер или Ајакс ќе биде гостин во Скопје на 8 август, во Суперкупот на УЕФА. Тоа се финалистите во Лига Европа, по драматичната разврска во...
12.05.2017 - 13:21
Вардар го совлада Металург со 38:25 и, неофицијално, се промовира во старо-нов шампион на Македонија, иако за теоретска потврда ќе почекаме уште...
11.05.2017 - 14:26
Бостон е на чекор до големото финале на Истокот. Со 123-101 го совладаа Вашингтон во петтата пресметка за водство од 3-2 во победи. Тимската игра,...
11.05.2017 - 14:24
Вечерва ќе бидат познати финалистите во фудбалската Лига на Европа. Манчестер Јунајтед пред домашната публика има задача да го завери пласманот во...
11.05.2017 - 14:22
Иако бранителот на Куп трофејот, Вардар сеуште ја нема завршено четвртфиналната обврска,  на патот до финалето ќе му стои лутиот градски ривал...
11.05.2017 - 14:20
Вечерва во СЦ „Јане Сандански“, Вардар е домаќин на Металург во градското дерби, по кое  би требало да го добиеме новиот ракометен владетел во...