31.01.2013 - 14:48
Англиската фудбалска ѕвезда Дејвид Бекам ќе биде нов лидер на Пари Сен Жермен, а бразилецот Рикардо Кака од Реал оди на шестмесечна позајмица во...
31.01.2013 - 09:45
Актуелниот шампион во НБА лигата екипата на Мајами на ноќешното гостување кај Бруклин оствари висока победа од 20 поени разлика, а најзаслужен за...
31.01.2013 - 09:37
Дербито на 24.коло на Премиер лигата меѓу Арсенал и Ливерпул што синоќа се одигра на „Емирати“ заврши без победник 2:2 иако гостите водеа со 2:0....
30.01.2013 - 12:51
Шангај Шенхуа, кинескиот фудбалски клуб чиј член до пред неколку дена беше Дидие Дрогба, бурно реагираше на трансферот на репрезентативецот на Брегот...
30.01.2013 - 09:57
Раководството на Светската кошаркарска организација - ФИБА, претстојниот викенд во Сингапур ќе одржи состанок на кој се најавени „револуцинерни...
30.01.2013 - 09:52
Екипата на Лацио е првиот финалист во фудбалскиот Куп на Италија, откако синоќа во реванш натпреварот од полуфиналната фаза на „Олимпико“ во Рим го...
29.01.2013 - 17:34
На светско првенство не треба играчите да се грижат дали дресовите ќе им бидат испрани за наредниот ден. Промени мора да има, лино Червар нема да се...
29.01.2013 - 09:05
Кошаркарите на Хјустон постигнаа убедлива победа ноќеска на гостувањето кај Јута, совладувајќи ја со 45 поени разлика - 125:80. Ова за Јута Џез е прв...