14.08.2012 - 10:07
Олимпиското знаме пристигна во Рио де Женеиро, бразилскиот град кој ќе биде домаќин на наредната Олимпијада во 2016 година.   Градоначалникот на...
14.08.2012 - 10:01
Бразилскиот фудбалер Бенфице Луисао може да добие драконска казна поради непромислениот потег за време на пријателскиот натпревар против Фортуна...
13.08.2012 - 17:18
Треба ли да се оданочуваат олимписките победи? Дебатата почна токму меѓу Американците кои како најтрофејна нација, од Лондон се вратија со 104 медали...
13.08.2012 - 12:56
Атлетичарката на Белорусија Надзеја Остапчук, која освои златен медал во дисциплината фрлање ѓуле е дисквалификувана денеска со одлука на...
13.08.2012 - 12:14
По една година мината на клупата како селектор на Македонија, Џон Тошак денеска ја одржа и последната прес-конференција на која присуствуваше и...
13.08.2012 - 08:21
Новак Ѓоковиќ го победи Ришар Гаске во финалето на АТП турнирот во Торонто и успеа да ја одбрани титулата која ја освои минатата година.   6:3 и...
13.08.2012 - 07:59
Во Лондон синоќа, со гаснење на олимпискиот оган и со предавање на олимпиското знаме на Рио де Жанеиро, следниот домаќин на Игрите за четири години,...
12.08.2012 - 20:02
Освојувачи на медали на Олимписките игри во Лондон на 16 последен ден:   Атлетика – маратон (мажи): 1. Стефен Кипротич (Уганда) 2. Абел Кируи (...