09.07.2017 - 13:40
Одбојкарите на Франција го совладаа Бразил со 3-2 (21-25, 25-15, 25-23, 19-25, 15-13) и го освоија овогодишното издание на Светската лига.   „...
08.07.2017 - 19:34
Вториот носител Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми се пласира во осминафиналната рунда на Вимблдон, откако попладнево го совлада Ернест Гулбис од...
08.07.2017 - 16:48
Лина Ѓорческа ќе игра во финалето на фјучрсот во францускиот град Денен, откако денес во полуфиналето ја совлада Менон Арканжоли со 2-0.  ...
07.07.2017 - 21:03
Трета победа, повторно без загубен сет забележа на Рафаел Надал на турнирот во Вимблдон за пласман во осминафиналето.    Шпанскиот тенисер...
07.07.2017 - 21:01
УЕФА денеска го објави распоредот за второто квалификациско коло од Лигата на Европа. Двата македонски претставници, Работнички и Шкендија првите...
06.07.2017 - 21:42
СЕХА-лигата ги соопшти екипите кои ќе играат во сезоната 2017/18 и првиот впечаток е разочарувачки - се откажува Веспрем.   По три сезони...
06.07.2017 - 14:14
Сениорската фудбалска репрезентација бележи скок за две позиции на јулската ФИФА ранг-листа . Сега е 134-та на светот, благодарение на ремито без...
06.07.2017 - 14:09
Новиот член на сениорската кошаркарска репрезентација, натурализираниот Американец, Џордан Теодор утрово пристигна во Скопје, од каде ќе отпатува во...