02.12.2012 - 19:58
Во единствениот денешен натпревар од 15.коло во Англиското фудбалско првенство екипата на Норвич Сити го победи Сандерленд со 2:1. Со освоените три...
02.12.2012 - 19:52
Во денешните натпревари од 15.коло во италијанската Серија А, откако во петокот победа забележа Милан, а вчера Јувентус, успешен настап имаа и...
02.12.2012 - 15:45
Шампионот Вардар остана на првата позиција на табелата во Првата лига и по некомплетното 17. коло. Натпреварот Дрита – Вардар не се одигра поради...
02.12.2012 - 10:28
Во дербито на 14.то коло на Примера одиграно синоќа во Мадрид, Реал го победи градскиот ривал Атлетико со 2:0. Со тоа и помогна на Барселона да се...
02.12.2012 - 10:19
Македонскиот освојувач на Купот во ракомет тимот на Вардар Про попладнево во СРЦ „Кале“ во Скопје ја пречекува екипата на Магдебург од Германија во...
02.12.2012 - 10:08
Кошаркарите МЗТ Скопје Аеродром ја постигнаа и шестата победа во регионалната АБА лига, откако синоќа во арената „Борис Трајковски“ беа подобри од...
02.12.2012 - 09:40
Кошаркарите на Мајами остварија уште една победа, шестта во низа и сега со биланс 12 победи и 3 порази со Мемфис имаа најдобар биланс во НБА лигата...
01.12.2012 - 19:30
Денеска победи тимот кој покажа висок морал, оцени тренерот на Металург Лино Червар по триумфот над Шамбери со 26:21, што е петта победа на „...