08.09.2012 - 09:59
Квалификациите за Еуробаскет 2013 година што ќе се одржи во Словенија влегуваат во својата завршница, а вечерва ќе се одиграат 13 натпревари од...
08.09.2012 - 09:53
На фудбалските терени низ Европа вчера беа одиграни 23 натпревари од 1.коло во Мундијалските квалификации.   Македонската репрезентација иако во...
08.09.2012 - 09:51
Во Владата на Република Македонија денеска на професор д-р Милош Вучидолов, долгогодишен лекар на македонските олимпијци, Хајруш Синани, тренер на...
07.09.2012 - 23:13
Во првиот свој натпревар од новиот квалификациски циклус, во 1.коло од групата А, фудбалската репрезентација на Македонија гостуваше на „Максимир“ во...
07.09.2012 - 16:01
Жозе Мурињо во посета на Горан Пандев во хотелот каде што македонската фудбалска репрезентација го очекува првиот натпревар од мундијалскиот...
07.09.2012 - 14:55
Вкупно 38 маратонци, од кои 24 во машка и четири во женска конкуренција го пријавија своето учество на утрешниот 26-ти по ред Меѓународен атлетски...
07.09.2012 - 11:29
Со императив да се добие полуфиналната пресметка против австрискиот првак Алпла, Металург влегува во квалификациите за пласман во главната фаза од...
07.09.2012 - 09:41
Одбојкарската репрезентација на Македонија вечерва од 20 часот и 30 минути ќе го одигра вториот натпревар од квалификациската група Ц за Европското...