10.01.2013 - 10:37
Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс го запишаа петтиот пораз во серијата која започна на почетокот на оваа година и потврдија дека се наоѓаат во...
10.01.2013 - 09:23
Екипата на Јувентус е втор полуфиналист во Италијанскиот фудбалски куп, откако синоќа на преполната „Јувентус Арена“ во Торино го победи големиот...
10.01.2013 - 09:21
Фудбалерите на Реал Мадрид на убедлив начин ја надоместија негативата со Селта Виго (1:2) која ја имаа по првиот четвртфинален дуел во Копа дел Реј,...
09.01.2013 - 13:45
Според Меѓународниот институт за фудбалска историја и статистика (ИФФХС) кој објави годишната листа на најдобри фудбалски лиги, лидер во светот во...
09.01.2013 - 10:22
Првите луѓе на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА), Европската фудбалска асоцијација (УЕФА), како и челниците на националните фудбалски првенства...
09.01.2013 - 09:50
Тимот на Лацио е првиот кој успеа да се пласира меѓу четирите најдобри сезонава во „Копа Италија“. Лацијалите синоќа пред своите навивачи на „...
09.01.2013 - 09:17
Фудбалерите на актуелниот европски шампион Челзи вечерва ќе имаа нов предизвик, бидејќи во полуфиналето на Лига купот на Англија, на домашен терен...
09.01.2013 - 08:36
Кошаркарите на шампионот Мајами ноќеска го претрпеа десетиот пораз сезонава откако загубија на гостувањето кај Индијана. Предводник во победата на...