30.07.2012 - 10:21
Летната Олимпијада во Лондон почна и ќе трае се до 12 август. Многумина несомнено ќе следат различни натпреварувања, но она што нема да го видат се...
29.07.2012 - 11:14
Играњето на шипка може да стане нова официјална дисциплина на Олимписките игри во 2016 година.   Играњето на шипка долго време е поврзуван со...
29.07.2012 - 10:39
Освојувачи на медали по првиот натпреварувачки ден:   Велосипедизам (друмска трка) – мажи: 1. Александар Винокуров (Казахстан) 2. Ригоберто Уран...
24.07.2012 - 14:42
Капитенот на Вардар Милан Илиевски и неговиот соиграч Остоја Стјепановиќ на денешната прес-конференција ги искажаа нивните и очекувањата на  ...
15.07.2012 - 09:56
Челниците на Милан се решени да се ослободат од сите оние фудбалери што земаат плата од преку шест милиони евра по сезона, па така по Тијаго Силва и...
11.07.2012 - 10:53
Прославениот Аргентински фудбалер, а сега тренер, Диедо Марадона заработи отказ од челниците на Ал Васл.    Како играч беше генијалец, но...
11.07.2012 - 10:50
Фудбалерите на Шкендија од Тетово не го поминаа првото квалификациско коло од Лигата на Европа. Тие синоќа во реваншот на „Шамрок Парк“ кај Портдаун...
05.07.2012 - 12:15
Македонскиот репрезентативец Лестер Бо Мекејлеб се наоѓа на делба на првата позиција на листата за најдобри асистенти по одигрувањето на натпреварите...