13.10.2012 - 08:35
Во кошаркарската Евролига синоќа се одиграа пет натпревари со кои беше комплетирано 1.коло од новата сезона. На четири дуели победа остварија...
13.10.2012 - 08:31
Следниве три дена на распоредот во регионалната кошаркарска АБА лига се натпреварите од 4.коло во кое македонскиот претставник МЗТ Скопје Аеродром го...
13.10.2012 - 08:28
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Чедомир Јаневски на прес - конференцијата веднаш по синоќешниот натпревар со Хрватска го призна...
12.10.2012 - 21:41
Во квалификациски фудбалски натпревар за СП 2014, вечерва на Арената „Филип Втори“ во Скопје пред повеќе од 30.000 гледачи, Македонија загуби од...
12.10.2012 - 14:01
Македонските кошаркарски интернационалци имаа полвоичен успех во првото коло од Евролигата. Олимпијакос и Фенербахче, за кои настапуваат Перо Антиќ и...
12.10.2012 - 11:04
Фудбалот во Македонија оддамна не предизвикал еуфорија, внимание и толку големо интересирање кај домашната спортска јавност. Репрезентативците иако...
12.10.2012 - 10:42
Сите сме добри, не беше тоа ништо страшно, само класично добредојде, изјавија за хрватските медиуми навивачите од Загреб додека биле на српско-...
12.10.2012 - 10:21
Во пресрет на утрешниот дуел од 4.коло во АБА лигата против Раднички од Крагуевац, тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Александар Тодоров изјави дека...