04.08.2012 - 12:47
На осмиот натпреварувачки ден на Олимписките игри настапи и атлетичарот Кристијан Ефремов кој на трката на 400 метри постави нов личен рекорд....
04.08.2012 - 10:46
Седмиот натпреварувачки ден на олимпијадата донесе промена на врвот на ранг листата на земјите со најмногу освоени медали.   Пливачките...
04.08.2012 - 09:55
Освојувачи на медали на Олимписките игри во Лондон на седмиот ден:   Веслање поединечно скул (мажи): 1. Мејхн Дрисдајл (Нов Зеланд) 2. Ондреј...
03.08.2012 - 17:22
Борко Ристовски, голманот на македонската ракометна репрезентација нема да биде дел од првиот натрепревар за квалификациите за Европското првенство...
03.08.2012 - 12:22
Американските кошаркари остварија рекордна победа над репрезентацијата на Нигерија со постигнати 156 поени и разлика од 83 коша.   Американскиот...
03.08.2012 - 12:13
Освојувачи на медали на Олимписките игри во Лондон на шестиот ден:   Веслање – двоец скул (мажи): 1. Нејтан Коен и Џозеф Саливен (Нов Зеланд) 2...
03.08.2012 - 09:34
Марија Шарапова, осма година по ред е најбогата спортиска во светот со заработка од дури 27,1 милион долари. Таа за само една година својот имот го...
02.08.2012 - 17:49
Олимпискиот дух не смее да исчезне по завршувањето на кариерата. Потврда за тоа е Американецот др. Вилијам Бел. Иако има 90 години, Бел активно се...