02.10.2012 - 14:05
Агенцијата за млади и спорт денеска преку соопштение најостро ги осуди инцидентите предизвикани на фудбалскиот натпревар меѓу Вардар и Пелистер...
02.10.2012 - 13:43
Со фаворитска улога МЗТ Скопје го пречекува босанскиот Широки во второто коло од кошаркарската АБА лига. Триумфот над Цибона во воведниот настап...
02.10.2012 - 11:32
Роџер Федерер води на АТП листата пред Новак Ѓоковиќ, но според заработка во 2012-та година стуацијата е поинаква. Србинот оваа година досега...
02.10.2012 - 11:29
Том Тибодо ќе биде тренер на Чикаго Булс и во следните четири години. Челниците на „Биковите“ се екстремно задоволни од работата на Тибодо во...
02.10.2012 - 11:26
Европскиот првак Челзи вечерва во второто коло од Лигата на шампионите ќе ја бара првата победа сезонава. По ремито со Јувентус на „Стемфорд бриџ“ на...
02.10.2012 - 11:13
Страстите од вечното фудбалско дерби се уште не се смирија, а Вардар и Пелистер си закажаа уште две нови пресметки. Овие две екипи ќе се сретнат во...
02.10.2012 - 10:04
Делегација од Град Скопје неколку дена престојуваше во Нирнберг, Германија и одигра пријателски фудбалски натпревар со екипа составена од вработени...
02.10.2012 - 07:53
На осум стадиони вечерва ќе се одиграат првите натпревари од 2. коло од Лигата на шампионите на УЕФА.   Првиот дуел се игра во Москва меѓу...