02.08.2012 - 17:49
Олимпискиот дух не смее да исчезне по завршувањето на кариерата. Потврда за тоа е Американецот др. Вилијам Бел. Иако има 90 години, Бел активно се...
02.08.2012 - 17:39
Роберто Карлос стави крај на фудбалската кариера. 39 годишниот фудбалер кој остави голем белег во светскиот фудбал продолжува како директор во Анжи...
02.08.2012 - 17:31
Во групата со четири натпреварувачки Маринова го освои последното место, а и во вкупниот пласман е на последното 35. место   Македонската...
02.08.2012 - 14:51
Јужнокорејските тренери ги обвинија кинеските натпреварувачки и нивните тренери за скандалот со „местење на резултатот“ во мечот во женски парови во...
02.08.2012 - 11:37
Освојувачи на медали на Олимписките игри во Лондон на петтииот ден:   Веслање – двоец (жени): 1. Велика Британија (Хелен Гловер –Хетер Стенинг)...
01.08.2012 - 12:50
Осум спортистки во Бадминтон од Кина, Јужна Кореја и Индонезија се обвинети денеска за повреда на фер-плејот и неспортско однесување, откако...
01.08.2012 - 10:31
Освојувачи на медали на Олимписките игри во Лондон на 4 ден:   Кајак на диви води – Ц1 (мажи): 1. Тони Естанже (Франција) 2. Сидерис Тасиадис (...
01.08.2012 - 09:39
Американскиот пливач Мајкл Фелпс од синоќа е најуспешниот спортист на Олимписките игри откако на пливачките натпревари освои два медала и со вкупно...