07.09.2012 - 08:14
На фудбалските терени низ Европа денеска започнуваат квалификациите за Светското првенство 2014 во Бразил, а Македонија во првиот дуел од А групата...
07.09.2012 - 08:13
Ланскиот победник на US Open, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ избори пласман во полуфиналето, откако ноќеска со 3:0 (6:2; 7:6(3), 6:4) во сетови го...
06.09.2012 - 18:27
Македонските стрелачи Оливера Наковска-Бикова и Ванчо Каранфилов не успеаа да се квалификуваат за финалните борби во дисциплината воздушен пиштол,...
06.09.2012 - 18:09
На шаховската Олимпијада во Истанбул денеска се играа партиите од 9.коло, а репрезентациите на Македонија во машка и во женска конкуренција беа...
06.09.2012 - 14:49
Македонската фудбалска репрезентација од утрово е во Загреб каде утревечер ќе го одигра првиот натпревар од квалификациите за светското првенсво по...
06.09.2012 - 11:43
Македонската одбојкарска репрезентација од денеска влегува во квалификацискиот циуклус за пласман на следното европско првенство. Нашите одбојкари во...
06.09.2012 - 11:03
Членовите на македонската фудбалска репрезентација претпладнево допатуваа во Загреб каде утревечер од 20 часот и 15 минути против домаќинот Хрватска...
06.09.2012 - 09:33
Најдобриот тенисер на светот Рожер Федерер е елиминиран во четвртфиналето на „US Open“. Синоќа на последниот меч од програмата Томаш Бердих го...