23.09.2012 - 08:48
Првопласираната екипа во Примера Дивизија продолжува со максималниот учинок, но синоќа пред своите навивачи со многу напор ја совлада Гранада со 2:0...
22.09.2012 - 17:28
Лидерот во англиската Премиер лига, тимот на Челзи со голот на Ешли Кол во 85.та минута попладнево го совлада Стоук со 1:0 за нови три бода и...
22.09.2012 - 17:25
Македонскиот ракометен првак Металург попладнево во салата „Автокоманда“ во Скопје го победи Борац од Бања Лука со 31:19. Во првиот натпревар за „...
22.09.2012 - 16:43
Фудбалерите Баерн Минхен со денешната победа на гостувањето во Гелзенкирхен кај Шалке се вратија на лидерската позиција на табелата во Германскиот...
22.09.2012 - 15:49
Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Металург доживеаја пораз во полуфиналето од квалификационата група 2 за пласман во Лигата на шампионите. На...
22.09.2012 - 11:52
Во близина на гостиварското село Чегране изутрината беше означен почетокот на првиот „Гостивар Параглајдинг Куп 2012“. На дводневниот натпревар...
22.09.2012 - 09:34
Ракометарките на македонскиот шампион ЖРК Металург денеска во Трондхајм, Норвешка, го играат полуфиналето од квалификационата група 2 против...
22.09.2012 - 08:52
Шампионот на регионалната СЕХА лига Вардар Про денеска во рамките на 2.коло гостува кај Загреб, екипа која минатата сезона на завршниот турнир ја...