03.08.2012 - 11:22
Американските кошаркари остварија рекордна победа над репрезентацијата на Нигерија со постигнати 156 поени и разлика од 83 коша.   Американскиот...
03.08.2012 - 11:13
Освојувачи на медали на Олимписките игри во Лондон на шестиот ден:   Веслање – двоец скул (мажи): 1. Нејтан Коен и Џозеф Саливен (Нов Зеланд) 2...
03.08.2012 - 08:34
Марија Шарапова, осма година по ред е најбогата спортиска во светот со заработка од дури 27,1 милион долари. Таа за само една година својот имот го...
02.08.2012 - 16:49
Олимпискиот дух не смее да исчезне по завршувањето на кариерата. Потврда за тоа е Американецот др. Вилијам Бел. Иако има 90 години, Бел активно се...
02.08.2012 - 16:39
Роберто Карлос стави крај на фудбалската кариера. 39 годишниот фудбалер кој остави голем белег во светскиот фудбал продолжува како директор во Анжи...
02.08.2012 - 16:31
Во групата со четири натпреварувачки Маринова го освои последното место, а и во вкупниот пласман е на последното 35. место   Македонската...
02.08.2012 - 13:51
Јужнокорејските тренери ги обвинија кинеските натпреварувачки и нивните тренери за скандалот со „местење на резултатот“ во мечот во женски парови во...
02.08.2012 - 10:37
Освојувачи на медали на Олимписките игри во Лондон на петтииот ден:   Веслање – двоец (жени): 1. Велика Британија (Хелен Гловер –Хетер Стенинг)...